نانوبلاگ

اهمیت استفاده از ماسک هنگام نظافت منزل

ماسک تنفسی و نظافت منزل

چگونه ماسک مناسبی انتخاب کنیم؟

خرید ماسک تنفسی : چرا باید ماسک بزنیم

نظافت خانه و رسیدگی به باغ، اغلب با قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی همراه است. همچنین، سموم خطرناک مثل فیوم های رنگی، حلال ها، گرد و غبار، چسب ها، سموم دفع آفات و مواد شوینده یار همیشگی این قبیل کارها به شمار می روند. به لیست بالا، حساسیت های فصلی ناشی از گرده ها و آلرژن ها هم اضافه کنید. ماسک تنفسی، علاوه بر تهویه مناسب هوا باید از سلامت شما در مقابل گرد و غبار محافظت کند.

انواع ماسک تنفسی

همه ماسک های تنفسی به یک شکل نیستند. تعداد زیادی انتخاب وجود دارد. ماسک ها سیستم رتبه بندی متفاوتی نیز دارند. در خانه یا محل کار، نظافت یا باغبانی، فیلتردار یا دارای کارتریج؛ گزینه‌های زیادی در اختیار شما است.

خرید ماسک فیلتر دار : نظافت منزل

این ماسک ها رایج ترین دستگاه های تصفیه هوای فردی به شمار می روند. برای شستشو و نظافت منزل می توانید از این ماسک های فیاتر دار استفاده کنید. این ماسک ها دهان و بینی را می پوشانند. و عملا از ورود گرد و غبار و مواد شیمیایی به دستگاه تنفسی جلوگیری می کنند. ماسک های تنفسی که از موسسه ملی سلامت و ایمنی شغلی (NIOSH) درجه اعتبار کسب کردند. با توجه به کارایی فیلتر و عملکرد فیلتراسیون به این صورت رتبه بندی می شوند:

  • N: فاقد مقاومت در برابر روغن
  • R: مقاوم در برابر روغن (تا 8 ساعت)
  • P: ضد روغن
  • نمره: فیلترها با اعداد 95، 97، 99 و 100 رتبه بندی می شوند. برای مثال، رتبه بندی 95 به این معنی است که 95% آلاینده ها فیلتر می شوند.
خرید انواع ماسک های فیلتردار دار N99

چه ماسکی بخریم

خرید ماسک تنفسی می‌تواند چالش زیادی برای شما داشته باشد. ماسک N99 می تواند 99% آلاینده ها را فیلتر کنند. که شامل فیلتراسیون گرد و غبار نجاری، آلرژن ها و ذرات معلق بیماری زا می شوند. یک ماسک تنفسی مناسب، ناجی سلامتی محسوب می شود. اگر به دنبال ایجاد بیشترین حفاظت هستید، ماسک تنفسی بزرگسال انتخاب مناسبی است. هنگام انتخاب ماسک تنفسی به این نکات توجه داشته باشید:

  1. ماسک وسیله ای یکبار مصرف است
  2. ماسک های سوپاپ دار عمل بازدم را آسان تر می‌کنند.
  3. اندازه و ابعاد ماسک نقش زیادی در کارایی آن دارد.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *