اخبار

اجلاس همکاری تجاری ایران و اندونزی با حضور نانو پاک

همکاری تجاری ایران و اندونزی

حضور نانوپاک در اولین اجلاس همکاری تجاری ایران و اندونزی در جاکارتا

با همکاری وزارت صنعت اندونزی و ستاد توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری ایران اولین اجلاس همکاری تجاری ایران و اندونزی در زمینه نانو در جاکارتا برگزار شد.

در این نشست که به دعوت ریاست جمهور اندونزی و موافقت دکتر روحانی و با حضور وزیر صنایع جمهوری اندونزی انجام گردید، 12 مجموعه فعال در زمینه نانو از ایران حضور داشتند. مجموعه نانو تار پاک تولید کننده ماسک ها و فیلتر های نانو الیاف ارتقا یافته در این نشست حضور یافته و به بررسی شرایط بازار اندونزی و کشور های اطراف به منظور توسعه صادرات پرداخت.

در این نشست مشاور وزیر صنعت اندونزی به توانایی ایران در صنعت نانو اشاره کرد. او از این کشور خواست که با ایجاد همکاری های مشترک بین دو کشور در زمینه نانو، تجربه های خود را به اندونزی منتقل کند. او ظرفیت های اندونزی برای گسترش صنعت نانو در این کشور را بیان کرد و گفت کهاندونزی از منابع طبیعی غنی ، مواد خام نانو فراوان و جمعیت بالایی برخوردار است و همین ویژگی ها باعث می شوند که کشور اندونزی بستر مناسبی برای گسترش فناوری باشد.

دبیر ستاد توسعه فناوری ایران نیز در این اجلاس حضور داشتند. او گفت که ایران و اندونزی هر دو کشورهایی هستند که در حال عبور از وضعیت اقتصاد منابع محور به اقتصاد فناوری محور هستند. او اضافه کرد که تکنولوژی نانو، یک انقلاب علمی است و اران دوش به دوش کشورهایی مانند آمریکا و ژاپن در این زمینه در حال پیشرفت و هم اکنون رتبه چهارم جهان در زمینه نانو را دارد.

در کنار این سمینار، مجموعه نانو پاک به همراه سایر فعالان نانو تکنولوژی ایران و اندونزی به معرفی محصولات خود پرداختند و با انجام نشست  های مختلف، درباره راهکارهای توسعه صادرات و همکاری مشترک بین دو کشور رایزنی کردند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *