اخبار

امضای تفاهم نامه همکاری میان ایران و کره جنوبی

همکاری میان ایران و کره جنوبی

همکاری نانوپاک با کره جنوبی به منظور صادرات ماسک های ffp3

با وجود کم رنگ شدن مرز بین کشور ها و ازدیاد راه های ارتباطی و قابل دسترس شدن اطلاعات در عصر ارتباطات، اما هنوز هم بدون شک یکی از موثر ترین راه کار های ورود به بازار های جهانی جذب شرکای قدرتمند و متناسب تجاری در کشور یا منطقه هدف است . تفاوت های فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی ، اختلاف تکنولوژی و مطمئنا گوناگونی عادات و رسوم تجارت در مناطق مختلف جهان از عمده ترین مشکلات ورود به بازار های جهانی هستند که می توان آنها را با جذب شریک تجاری مناسب تا حد زیادی مرتفع ساخت .

در همین راستا همایش اشتراک تجاری ایران و کره جنوبی 2016 در شهریور ماه 1395 در محل هتل اوین تهران با حضور بیش از 50 مجموعه کره ای و چندین مجموعه ایرانی برگزار شد .در این همایش چندین تفاهم نامه همکاری بین دو کشور به امضا رسید که از آن جمله می توان به تفاهم نامه همکاری مشترک بین مجموعه دانش بنیان نانو تار پاک و طرف کره ای اشاره نمود.

مجموعه نانو تار پاک تحت عنوان یک مجموعه دانش بنیان از سال 1388 در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان شروع به فعالیت نموده و با ثبت اختراع در زمینه تولید نانو الیاف و کاربرد آن در صنایع مختلف مورد تایید ستاد نانو ریاست جمهوری قرار گرفته است.

این مجموعه در حال حاضر با برند تجاری نانو پاک اقدام به تولید ماسک های سوپاپ دار نانو با مصارف صنعتی (FFP3) و بهداشتی (N99) می نماید و در این زمینه به عنوان اولین مجموعه ایرانی موفق به کسب تاییدیه آزمایشگاه معتبر نلسون (امریکا) شده است.

با توجه به تاییده ها و نتایج آزمایشگاه های داخلی و خارجی ماسک نانو پاک از مزایای رقابتی ویژه ای در مقابل برند های معتبر جهانی برخوردار است.با نگاهی گذرا به اختلاف فاحش قیمت(معادل یک پنجم) نسبت به برند های اروپایی می توان به پتانسیل بالای صادرات این محصول پی برد.

از همین رو مجموعه نانو تارپاک با نگاهی فرا منطقه ای اقدام به تشکیل تیم بازرگانی مجرب نموده و به عنوان اولین قدم با عقد تفاهم نامه همکاری با کشور کره جنوبی در زمینه های تبادل تکنولوژی ، مارکتینگ و تحقیقات بازاریابی ، نوآوری و تولید محصول مشترک به دنبال ورود به بازارهای آسیای شرقی می باشد.

خانم مهندس شهبازی مدیر عامل مجموعه نانو پاک در این باره می گوید : هر چند بازار های خاورمیانه ، روسیه و اروپای شرقی اهداف مطلوب تری برای مجموعه نانو پاک به شمار می آیند اما حضور در منطقه آسیای شرقی می تواند از لحاظ کسب  اطلاعات رقابت و همسو سازی مجموعه با بازار جهانی بسیار مفید و حیاتی باشد.

چشم اندازهای نانوپاک

هرچند هم اکنون نیز حمایت هایی از مجموعه های دانش بنیان همچون نانو تار پاک به عمل می آید اما امید است با رویکرد موثر مسئولان و انسجام هر چه بیشتر این حمایت ها در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه هر چه بیشتر اقتصاد و صنعت کشور از این پتانسیل به وجود آمده به نحو احسن بهره برداری گردد . تا مجموعه های دانش بنیان امروز در پرتو دانش و نوآوری ، خشتی از بنای پیشرفت آینده ایران عزیز باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *