مقالات علمی, منتخب نانوبلاگ

ماسک تنفسی فیلتر دار – انواع ماسک تنفسی و تجهیزات حفاظتی

ماسک تنفسی فیلتر دار

تجهیزات حفاظت سیستم تنفسی چیست؟

تجهیزات حفاظت تنفسی یا ماسک‌ های تنفسی (Respiratory Protection Masks) وسایلی هستند که برای حفاظت از سیستم تنفسی شما طراحی می‌شوند. در حقیقت، ماسک فیلتر دار موجود مثل ماسک تنفسی نیم صورت دو فیلتر به فرد در جلوگیری از استنشاق هوای آلوده در مشاغل صنعتی کمک می کنند. انواع ماسک های تنفسی برای مواد شیمیایی با به دام انداختن آلاینده­ ها، تنفسی سالم را برای شما به همراه می‌ آورند.

معرفی انواع ماسک تنفسی فیلتر دار

استانداردهای موجود شامل انواع ماسک تنفسی فیلتر دار ffp3 ، ماسک ffp2 ، ماسک n95 و ماسک n99 می‌شود. شما تا چه حد با انواع ماسک تنفسی آشنایی دارید؟ بین ماسک تنفسی فیلتر دار و معمولی، انتخاب شما کدام است؟ ماسک FFP3 و ماسک کربن اکتیو چگونه از سلامت شما مراقبت می‌کنند؟ اگر می‌خواهید در مورد تجهیزات حفاظت سیستم تنفسی بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب به معرفی انواع ماسک های تنفسی برای مواد شیمیایی از جمله ماسک‌ های سوپاپ‌ دار و فیلتر دار می‌ پردازیم.

انواع ماسک تنفسی
انواع ماسک تنفسی

دسته بندی انواع ماسک تنفسی

ماسک‌ های حفاظت تنفسی به دو دسته اصلی تقسیم می­‌شوند:

1-ماسک‌ های رساننده هوای اتمسفری

2-ماسک‌ های تصفیه کننده هوا

تجهیزات حفاظت سیستم تنفسی

انواع ماسک‌ های رساننده هوای اتمسفری (Atmosphere – Supplying Respirators)

این تجهیزات شامل ماسک هایی هستند که هوا را از طریق منبعی غیر از هوای اطراف، تأمین می ­کنند. این گروه از ماسک ها در شرایط عدم وجود فیلتر مناسب جهت حذف آلاینده موجود در هوا، و یا وجود تراکم اکسیژن کمتر از 21% در محل، استفاده می ­‌شوند. ماسک های هوا رسان به دو دسته تقسیم می ­‌شوند:‌

1-ماسک های کپسول سرخود (Self – Contained Breathing Apparatus)

یکی از انواع انواع ماسک تنفسی فیلتر دار، ماسک‌های کپسول سرخود است. در این ماسک ها، فرد هوا یا اکسیژن مورد نیاز خود را از یک منبع تنفسی همراه خود تأمین می کند. این ماسک‌ها حداکثر تا چهار ساعت اکسیژن یا هوای مورد نیاز فرد را تأمین می کنند.

2-ماسک های هوا رسان شیلنگی (Air – Hose Supplied Air Respirators)

نوع دیگر از ماسک تنفسی فیلتر دار، ماسک‌های هوا رسان شلنگی است. این تجهیزات هوای مورد نیاز فرد را با منبع ثابت هوای فشرده، از طریق شلنگ تحت فشار انتقال می­ دهند. طول شلنگ این ماسک‌ها از 25 الی 300 فوت متغیر است. در پایین­‌ترین فشار و بالاترین طول شلنگ، وسیله باید به میزان 170 L/min هوا ارسال کند. فشار دستگاه هم نباید از PSI125 بیشتر شود.

انواع ماسک‌ تصفیه کننده هوا (Air Purifying Respirators)

این تجهیزات ماسک هایی هستند که آلاینده ­های موجود در هوای استنشاقی را می­‌ گیرند. این ماسک ها خود به پنج دسته تقسیم می ­‌شوند:

1-ماسک های حذف کننده ذرات (Particulate Filtering Respirators)

 • ماسک‌ های حفاظت در برابر گرد و غبار، جزء دیگر انواع ماسک تنفسی فیلتر دار هستند که از ورود گرد و غبار، فیوم‌ها و میست‌ها جلوگیری می کنند.
 • در این ماسک‌ها از مواد فیبری و الیافی همچون کاغذ، ‌نمد یا پارچه برای به دام اندازی آلاینده­‌ ها استفاده می ­‌کنند.
 • فیلتر این ماسک‌ها بر اساس استاندارهای اروپایی در سه گروه N، R و P طبقه بندی می­ شوند.
 • طبقه N، شامل ماسک‌ هایی است که منحصراً برای استفاده در اتمسفر هایی با ذرات غیر روغنی،‌ کاربرد دارد.
 • طبقات R و P نیز ماسک هایی با فیلتر های مقاوم در برابر ذرات روغنی یا فیلتر های عایق روغن را شامل می ­‌گردند.

تجهیزات تنفسی

این استاندارد ها عموماً مبنای طبقه بندی ماسک های گرد و غبار تولیدی در کشور آمریکا و کانادا قرار می ­‌گیرد.

طبقه بندی NIOSH (استاندارد ایالات متحده) در خصوص ماسک های حذف کننده به ترتیب جدول زیر است:
[table id=1 /]

بر اساس استاندارد اروپایی BS-EN 149:2001 (British Standards)، ماسک های گرد و غبار به طبقات زیر تقسیم می شوند:

 • طبقه FFP1: حفاظت در برابر آئروسل های جامد و مایع غیر سمی با تراکم 5/4 برابر حد مجاز تماس شغلی (OEL).
 • طبقه FFP2:‌حفاظت در برابر آئروسل های جامد و مایع غیر سمی و یا با سمیت کم تا متوسط با تراکم 12 برابر حد مجاز تماس شغلی (OEL).
 • طبقه FFP3: حفاظت در برابر آئروسل های جامد و مایع غیر سمی و یا با سمیت کم تا متوسط یا با سمیت بالا با تراکم 50 برابر حد مجاز تماس شغلی (OEL).
 • حداقل راندمان فیلتراسیون یک ماسک (حداکثر نفوذ مجاز گرد و غبار در ماسک)* بر اساس استاندارد BS-EN 149:2001 به شرح جدول زیر می­باشد:‌

[table id=2 /]

2-انواع ماسک تنفسی حذف کننده گاز ها و بخارات (Vapor and Gas Removing Respirators) ماسک های الکتریکی

ماسک‌ های تصفیه کننده هوا برای حفاظت در مقابل گاز ها و بخارات خاص، مانند گاز آمونیاک و بخار جیوه و گروه‌ هایی از گازها و بخارات مانند گاز های اسیدی و بخارات آلی مورد استفاده قرار می‌ ­گیرند. انواع این ماسک های تنفسی عبارتند از:

ماسک های کارتریج­ دار شیمیایی (Chemical Cartridge Respirators)

این ماسک ها از نظر شکل ظاهری به دو نوع نیم صورت و تمام صورت طبقه بندی می­‌شوند که نوع تمام صورت این ماسک ها برای حفاظت چشم ها در برابر مواد شیمیایی است که علاوه بر سیستم تنفسی بر روی چشمها نیز اثرات تحریک کننده دارند.

ماسک های گازی (Gas Masks)

ماسک های کانیستر دار یا ماسک های گازی نوع دیگری از ماسک های این دسته است. کانیستر ها مشابه کارتریج ها هستند با این تفاوت که حجم ماده جاذب موجود در کانیسترها از کارتریج ها بیشتر و از نظر سایز بزرگتر از آنها است. بزرگترین تفاوت میان کانیستر ها و کارتریج ها در این است که کانیستر معمولاً دارای دریچه استنشاقی هستند.

انواع فیلترهای مورد استفاده در این دسته از ماسک ها

فیلتر های موجود در کانیسترها و کارتریج های حذف کننده گازها و بخارات، بر اساس نوع گاز هایی که قادر به جذب آنها هستند،‌ بر اساس جدول زیر طبقه بندی می­ شوند:‌
[table id=3 /]
مواد شیمیایی جزء موارد یاد شده در بالا نیستند.

3-ماسک های کاغذی یا نمدی پوشش داده با زغال فعال.(Combinations Particulate Removing and Vapor and Gas Removing) Maximum Allowable Penetration *

ماسک کربن اکتیو یا پوشش داده شده با زغال فعال، نوعی ماسک کاغذی یا نمدی پوشش داده شده با زغال فعال هستند.

این ماسک ها جهت حذف توأم گازها و بخارات و گرد و غبار در محیط هایی که این آلاینده ­ها بصورت توأم وجود دارند، استفاده می ­شوند.

4-تصفیه کننده هوا (Powered Air – Purifying Respirators (PAPR))

این نمونه از ماسک ها شامل یک دمنده الکتریکی (معمولاً از طریق باطری) هستند که جهت عبور هوای آلوده از داخل بخشی که باعث حذف آلاینده ­ها می­ شود، طراحی شده اند.

5-ماسک های نجات (Escape Masks)

نوعی خاص از انواع تجهیزات حفاظت سیستم تنفسی وجود دارد، که در حین فرار (نه ورود یا بازگشت به محوطه آلوده) از هوایی با مخاطره آنی برای زندگی و سلامتی استفاده می­‌ شوند. این ماسک ها عموماً در مناطقی با خطر بروز مسمومیت های تنفسی و کاهش اکسیژن در شرایط اضطراری مانند معادن (ماسک مونوکسید کربن) و یا در زمان های کوتاه همچون فرار از حریق (ماسک دود) مورد استفاده قرار می­ گیرند.

انواع ماسک های تنفسی برای مواد شیمیایی

1-ماسک FFP3

ماسک ffp3 در مقابل ذرات بسیار ریز آلاینده مقاومت چشمگیری دارد. این ماسک ها از ورود این آلاینده‌ ها به دستگاه تنفسی به خوبی جلوگیری کرده و در مقابل آلاینده‌ های خطرناک صنعتی از فرد مراقبت می‌ کنند.

آیا ماسک ffp3 در مقابل آزبست مقاوم است؟

ماسک‌ های معمولی موجود در بازار (ماسک‌های پرستاری و متفرقه) هیچ تاثیری در جلوگیری از ورود آزبست به دستگاه تنفسی ندارند. برای پیشگیری از ورود آزبست، باید از انواع ماسک های تنفسی ضد گرد و غبار و مواد شیمیایی استفاده کنید.

2-ماسک تنفسی فیلتر دار FFP2

در مشاغل صنعتی، معمولا به مرور زمان افراد متوجه آسیب آلاینده‌ها و مواد شیمیایی می‌شوند. مصرف ماسک‌ صنعتی FFP2، تا حد زیادی از ابتلا به این بیماری‌ ها جلوگیری می‌کند. این ماسک راندمان بالای %95 برای ذرات PM2.5 و طراحی ارگونومیک و عدم نشت هوا دارد.

3-ماسک تنفسی فیلتر دار N99

این ماسک تنفسی فیلتر دار در کلاس N99 تولید می‌شود؛ به این معنا که دارای قابلیت فیلتراسیون 99 درصد است. در حقیقت، ماسک تنفسی N99 نانو الیاف که به ماسک آرایشگری هم معروف است، ماسک 5 لایه نانو پاک می باشد که علاوه بر داشتن لایه های محافظتی استفاده شده در سایر ماسک ها، یک لایه نانو الیاف هم دارد. این لایه نقشی حیاتی در فیلتراسیون ماسک ایفا می کند. در واقع این لایه قابلیت فیلتراسیون را تا 100 برابر ماسک های N95 افزایش داده و تا 0/3 میکرون یا 300 نانومتر بهبود می‌دهد. ماسک سوپاپ دار نانو الیاف NTP-390V، از سری ماسک های سوپاپ دار محسوب می شود.

4-ماسک کربن اکتیو

ماسک کربنی بیشتر در صنعت فولاد استفاده می‌شود. ماسک کربن اکتیو دارای یک لایه کربن است که از فرد در مقابل گاز ها و بخار های سمی، فیوم‌ ها و آلاینده‌ های شیمیایی محافظت می‌ کند.

 

اطلاعات حفاظت تنفسی

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “ماسک تنفسی فیلتر دار – انواع ماسک تنفسی و تجهیزات حفاظتی

 1. مجید گفت:

  باسلام برای شارژ کاتریج پرینترهای لیزری از چه ماسکی باید استفاده کرد قطر ذرات تونر ۲۰میکرون است

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و احترام
   ماسک های N95 یا FFP2 که امکان فیلتر کردن 95% ذرات تا 2.5 میکرون را دارند برای استفاده شما مناسب هستند
   در صورتی که نیاز به فیلتراسیون بیشتری دارید از ماسک های N99 یا FFP3 استفاده کنید که تا 99% ذرات تا 0.3 میکرون را فیلتر میکنند.

 2. فاطمه گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  میخواستم بدونم ماسک مناسب برای پرسنل خدماتی که با وایتکس کار میکنن چیه؟
  آیا باید ماسک کارترج دار استفاده کنن یا ماسک کربن فعال هم جوابگو هست؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   ماسک کارتریج دار برا مدت زمان کم مناسب تر هست ولی برای استفاده طولانی مدت با توجه به سنگین بودن ماسک کارتریج دار، ماسک یک بار مصرف سری FFP3 با لایه کربن اکتیو به شما پیشنهاد می شود.
   مشخصات این مدل را از طریق این لینک مشاهده نمایید.

 3. علی گفت:

  سلام و وقت بخیر. برای سالن زیبایی خانوم ها که با مواد شیمیایی مثل رنگ و کراتین که گاز داره چه ماسکی مناسبه با تشکر.

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   پیشنهاد می شود برای جذب بوی مواد شیمیایی از ماسک های دارای لایه کربن اکتیو استفاده نمایید. همچنین با استفاده از ماسک های سری N99 و یا FFP3 بیشترین میزان فیلتراسیون را خواهید داشت.

 4. لیلا گفت:

  سلام برای کارخانه آهک استفاده چه ماسکی مناسب است؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   پیشنهاد میشود از ماسک های سری FFP3 و یا N99 که فیلتراسیون بالاتری دارند استفاده نمایید.

 5. احسان گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ماسک ffp2 تا چند ساعت در معرض عموم برای جلوگیری از ویروس قابل استفاده است و آیا قابل شستشو است .ممنون

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   به طور کلی استاندارد استفاده از ماسک 8 ساعت می باشد که در صورت استفاده کمتر در هر روز با رعایت شرایط نگهداری ماسک و جلوگیری از آلوده شدن آن تا 1 هفته نیز قابل استفاده می باشد.
   همچنین در نظر داشته باشید که این ماسک ها قابل شستشو نمی باشند و در صورت خیس شدن و یا شسته شدن، فیلتراسیون خود را از دست داده و با کاهش بازدهی ماسک مواجه خواهید شد.

 6. فروغ گفت:

  سلام وقتتون بخیر. آیا ماسکهای ffp3 برای استفاده در کارگاههای ذوب سرب مناسب می باشد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بله، ابعاد مقدار زیادی از گرد و غبار حاصل از ذوب فلزات در محدوده قابل فیلتر شدن با ماسک‌های FFP3 هست.

 7. امینی فر گفت:

  سلام روزتون بخیر
  در صنعت کاشی و سرامیک در قسمت سنگ شکن که در آن سنگ و خاک به پودر تبدیل میشه و گرد و غبار فراوان در آنجا هست چه ماسکی رو پیشنهاد میکنید؟
  ممنون از لطفتون

  1. فضلعلی گفت:

   امینی فر عزیز سلام
   شما می توانید از بین ماسک های صنعتی یعنی ماسک های FFP2 و FFP3 استفاده نمایید. ماسک های FFP2 راندمان 95% و ماسک های FFP3 راندمان 99% دارند. این ماسک ها در لینک زیر قابل مشاهده هستند:
   ماسک های صنعتی
   سلامت و بهروز باشید

 8. مصطفی گفت:

  خیلی اطلاع رسانی جامعی کرده اید خدا به زندگیتان برکت دهد

 9. فائزه گفت:

  سلام من با رزين آپوكسي كار ميكنم.چ ماسكي براي من پيشنهاد ميكنيد؟

  1. فضلعلی گفت:

   فائزه عزیز سلام

   ماسک های N99 یا FFP3 برای این کار مناسب هستند. این ماسک ها را می توانید در بخش محصولات عمومی همین وب سایت پیدا کنید.

   به امید سلامتی و حال خوب

 10. حسین گفت:

  سلام من ماسکی دارم به نام کن هیل ۸۰۸ که روی فیلتر داخلیش عبارت:
  DUAL2CARBON
  FFP1NR
  درج شده میخواستم ببینم برای کرونا موثر هست یا خیر؟

  1. فضلعلی گفت:

   حسین عزیز سلام

   ماسک های FFP1 کارایی مناسب برای مقابله با ویروس کرونا را ندارند. بهتر است که از ماسک های FFP2 ، FFP3 ، N95 یا N99 استفاده کنید.

   سرتان سلامت و دلتان خوش

 11. نسرین گفت:

  سلام . من و خانواده ام ماسک ساده جراحی استفاده میکنیم

  آیا این ماسک ها برای جلوگیری از ویروس مناسب هستند؟

  1. فضلعلی گفت:

   نسرین عزیز سلام

   ماسک های جراحی برای مقابله با ویروس کرونا مناسب نیستند. ماسک های جراحی معایب زیادی برای مقابله با ذرات ریز، آلاینده ها و ویروس ها دارند. مشکل اول این است که این ماسک ها توانایی فیلتر کردن ذرات ریز را ندارند. مشکل بعدی این است که ماسک های جراحی هیچ عایقی اطراف دهان و بینی شما ایجاد نمی کنند. یعنی از اطراف دهان و بینی شما و از فضای بین ماسک جراحی و صورت، هوا وارد دهان و بینی می شود.
   سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک N95 را برای مقابله با ویروس پیشنهاد کرده است. ماسک N95 یک عایق در اطراف دهان و بینی ایجاد می کند که به کمک آن هوایی که تنفس می کنید فقط از لایه های فیلتر ماسک عبور می کند (دقت داشته باشید که فیلتر ماسک آن قطعه پلاستیکی دایره ای شکل روی ماسک نیست. بلکه فیلتر ماسک، همان لایه های پارچه ای است که بسته به نوع ماسک با تکنولوژی های مختلفی ساخته می شوند). به این صورت هوای مورد تنفس شما به کمک فیلترهای ماسک تصفیه می شود. علاوه بر آن ماسک های N95 توانایی فیلتر کردن 95% از آلاینده های بزرگتر از 2.5 میکرون را دارند.
   سرتان سلامت و دلتان خوش

 12. شاکر گفت:

  سلام و روز بخیر .آیا ماسک N95 دارای زغال اکتیو هست ؟ و پس از استفاده بهمدت یک هفته قابلیت استفاده مجدد هست ؟ ممنون از راهنمایی تون.

  1. فضلعلی گفت:

   شاکر عزیز سلام
   ماسک مدل NTP-403m که در رده ماسک های N95 است دارای لایه فیلتر آغشته به کربن فعال است. در مورد مدت زمان استفاده از ماسک باید گفت که ماسک های تنفسی اصولا یک بار مصرف هستند. بنابراین بعد از استفاده می بایست آن را دور بیندازید. اما در شرایطی که ماسک جایگزین نداشته باشید و با نداشتن ماسک سلامتی شما در معرض خطر بزرگتری است، می توانید ماسک را تا زمانی که پوسیده، پوسته پوسته، پاره یا کثیف نشده باشد یا تا زمانی که هنگام استفاده از ماسک احساس تنگی نفس نمی کنید، می توانید از ماسک استفاده کنید.

   سرتان سلامت و دلتان خوش

 13. آرش گفت:

  سلام وقت بخیر امکان سفارش ماسک های نانو پاک توسط خودتون هست یا اینکه راهنمایی میکنید از کجا تهیه کنیم برای خانم ها و آقایون و کودک هر سه سایز رو
  تشکر

  1. فضلعلی گفت:

   آرش عزیز سلام

   شما می توانید از طریق داروخانه ها با تعداد کم خرید کنید و اگر درخواست تعداد بالاتر را دارید، از طریق وزارت بهداشت درخواست خود را برای ما ارسال کنید.
   سلامت و شاد باشید

 14. تهمينه رضايي گفت:

  با سلا و وقت بخير و ضمن تشكر از مطالب مفيد شما سؤالي داشتم
  من پرستار بخش اي سي يو بيمارستان سرطان هستم كه بيماران سرطاني مبتلا به كرونا بستري هستند و تجهيزات كم هست
  ميخواستم ببينم براي محافظت بهتره از ماسك هاي p100استفاده كنم بهتره يا ffp3 و n99؟
  سپاس از پاسخگويي شما

  1. فضلعلی گفت:

   تهمینه عزیز سلام

   برای اطلاعات کامل در مورد سوال خود به مطلب زیر مراجعه کنید:

   انواع ماسک تنفسی فیلتر دار

 15. سارا گفت:

  سلام
  من کارشناس بیهوشی هستم و در حال حاضر در ارتباط مستقیم با بیمار کرونایی.
  میخواستم بدونم با توجه به کمبود ماسکn95 استفاده از ماسک کارتریج دار نیم صورت برای من مناسب هست؟ اگر بله هر چندساعت باید فیلتر تعویض بشه؟
  یک سوال دیگه اینکه ماسک هپا چندساعت کارآیی داره؟
  باتشکر

  1. فضلعلی گفت:

   سارا عزیز سلام

   ماسک های کارتریج دار جزو تولیدات ماسک نانو پاک نیست.. به همین دلیل در مورد این نوع از ماسک ها اطلاعات چندانی نداریم.
   در مورد مدت زمان استفاده از هر ماسک نیز این زمان متغیر است. بهترین راهنمایی در مورد این مسئله روی بسته بندی ماسک ها است. به این معنی که ماسک های با کیفیت و از مجموعه های معتبر روی بسته بندی خود مدت زمان مجاز برای استفاده از ماسک را ذکر می کنند. اگر این مورد به شما کمکی نکرد، دقت داشته باشید که اگر سطح فیلتر ماسک آلوده و کثیف بود و یا تنفس از طریق ماسک برای شما مشکل بود، ماسک را تعویض کنید.

   سلامت باشید

 16. محمد گفت:

  سلام از ماسکهای ffp2 یا ffp3 استفاده میکنیم ایا میشه شست و شو کنیم ازشون دوباره استفاده کرد بخاطر نبود ماسک امکانش وجود داره؟

  1. فضلعلی گفت:

   محمد عزیز سلام
   شست و شوی ماسک ها روشی غیراستاندارد است. ماسک های تنفسی یک بار مصرف هستند.
   با آرزوی سلامتی و خوشحالی

 17. محسن گفت:

  سلام چطوری میشه تهیه کرد من برا داروخونه می‌خوام

  1. فضلعلی گفت:

   محسن عزیز سلام
   ماسک های نانوپاک از طریق مجموعه های پخش وارد شبکه توزیع می شود و در داروخانه ها و بیمارستان ها توزیع می شود.
   به امید روزهای بهتر

 18. ریحانه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ماسک هپا فن دار ۲ فیلتر خروجی قابل تعویض
  آیا برای کرونا خوبه
  اصلا هپا یعنی چی

  1. فضلعلی گفت:

   ریحانه عزیز سلام

   از آنجا که این نوع ماسکی شما میفرمایید جزو محصولات ماسک نانو پاک نیست، اطلاع دقیقی از این موضوع نداریم.

   موفق و بهروز باشید

 19. نسرین گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم با توجه به شرایط موجود و عدم دسترسی مردم عادی به ماسک، بفرمایید به چه صورت میتوانیم این ماسکها را خودمون تهیه کنیم، یعنی پارچه هایی که مناسب و کارا باشن چه ویژگیهایی باید داشته باشن، ممنون

  1. فضلعلی گفت:

   نسرین عزیز سلام،

   پارچه های ماسک های نانوپاک با تکنولوژی نانو الیاف تولید می شوند و از طرفی سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با ویروس کرونا، ماسک های N95 بدون سوپاپ را توصیه کرده است. ماسک های N95 توانایی فیلتر و تصفیه کردن 95% از آلاینده های بزرگتر از 0.3 میکرون را دارند. بنابراین اگر تمایل به تولید ماسک دارید دقت داشته باشید که ماسک های شما چنین ویژگی ای داشته باشد.

   با آرزوی روزهای بهتر

 20. مظفر گفت:

  سلام با تشکر از اطلاع رسانی و اطلاعات شما .میخواستم بدانم نام تجاری لایه های ماسک تنفسی (ان 95 و سه لایه معمولی) چیست؟ و اینکهآیا در حال حاضر در بازار قابل خریدن هست یا خیر ؟ آیا مجموعههای ایرانی هم توان تولیدات آن را دارند؟

  1. فضلعلی گفت:

   مظفر عزیز سلام،

   ماسک های نانو پاک تولید مجموعه دانش بنیان نانو تار پاک می باشد. این ماسک ها از نانو الیاف تشکیل شده اند که برای تولید آن نیاز به تکنولوژی خاصی می باشد. یکی از عمده ترین مصارف کاربردی نانوالیاف استفاده از آن به عنوان یک لایه فیلتر قوی برای تقویت خواص فیلتراسیون فیلترها و ماسک های محافظ در برابر آلاینده های بسیار ریز میباشد. این مجموعه پس از چندین سال تحقیق و مطالعه و بررسی محصولات کشورهای صاحب برند در زمینه تولید تجهیزات ایمنی، در سال 1392 در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برای اولین بار در ایران، موفق به ساخت ماسک صنعتی ارتقاء یافته با نانوالیاف شد. به کارگیری تکنولوژی نانوالیاف در ساخت ماسک، طبق استاندارد EN149 ماسک صنعتی را در کلاس ماسکهای FFP3 قرار می دهد که پیش از این در کشور تولید نمی گردید.

 21. مهدی گفت:

  سلام آقا خانواده من وخیلیها ماسک رو می شورند و دوباره استفاده میکنن n 95 آیا امکان دارد این روش و صحیح است و هدر ماسک را چند بار میتوان شست؟ ممنون

  1. فضلعلی گفت:

   مهدی عزیز سلام،

   طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی، ماسک ها را به صورت یکبار مصرف استفاده کنید. یعنی پس از هر بار استفاده، ماسک ها را به صورت بهداشتی از صورت جدا کرده و درون سطل زباله دربسته بیاندازید.

   موفق و سلامت باشید

 22. مهدی گفت:

  سلام میشه از همین ماسکهای ساده سه لایه استفاده کرد ولی دو عدد روی هم آیا کارآیی آن تغییر میکند یا خیر ؟ البته فقط برای این روزهای بد. تشکر

  1. فضلعلی گفت:

   مهدی عزیز سلام

   برای پیشگیری از بیماری کرونا، سازمان بهداشت جهانی، ماسک های N95 را توصیه کرده است. مشکلی که ماسک های سه لایه دارند و ایمنی آن ها را پایین می آورد این است که این ماسک ها فضای صورت را به خوبی نمی پوشانند و شکاف های بسیاری در اطراف ماسک ایجاد می شود که از طریق آن ها، هوای فیلتر نشده می تواند وارد بینی و دهان شما شود.

   حال با این توضیحات حتی شما اگر دو ماسک را هم روی هم استفاده کنید، باز هم مشکل شکاف ها برقرار است.

   به امید روزهای بهتر

 23. میلاد گفت:

  سلام لطفا جواب بدهید خانومم پرستار است
  من یه ماسک ۳m مدل ۷۵۰۲ که دو فیلتر در طرفین دارد داشتم که به ایشون دادم برای اینکه الان در بخش کرونا شیفت میدهند. خود بیمارستان n 95 معمولی میده. میخوام ببینم۱. این ماسک برای کرونا کاربرد داره؟ ۲.چه فیلتری براش مناسبه؟ ۳. دو سال پیش گرفتم این ماسکو و ۲ یا ۳ دفعه استفاده کردم آیا تاریخ انقضا دارد که فیلتر جدید بخرم؟ ۴. چه نوع فیلتری براش بخرم؟

  1. فضلعلی گفت:

   میلاد عزیز سلام

   از توضیحات شما این طور به نظر می رسد که منظورتان ماسک های کارتریج دار است. از آن جا که ماسک های کارتریج دار جزو تولیدات ماسک نانو پاک نیست، در مورد این ماسک ها اطلاعات چندانی نداریم.
   سلامت باشید

 24. هومن گفت:

  سلام، همسر بنده در آزمایشگاه طبی در بیمارستان مشغول به کار است و از ماسک مدل ffp3 استفاده میکند،متاسفانه با کمبود ماسک به خاطر ویروس کرونا همان ماسک رو هر شب با آب و صابون میشوره، لطفا بفرمایید کی میشه برای خرید ماسک اقدام کرد چون فکر نکنم ماسک بتونه خاصیت خودش رو حفظ کنه با شستشو، چون بیمارستان ها متاسفانه ماسک ندارن و کمبود امکانات هست

  1. فضلعلی گفت:

   هومن عزیز سلام

   همانطور که خودتان فرمودید، بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی دچار کمبود ماسک هستند. به همین دلیل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور به منظور مدیریت موجودی مراکز درمانی و بیمارستان ها، طی ابلاغیه ای به تمام تولیدکنندگان ماسک های تنفسی دستور اکید داده است که کلیه تولیدات خود را به صورت روزانه تحویل هیات امنای صرفه جویی ارزی کنند. بنابراین با کمال تاسف تا اطلاع ثانوی امکان فروش به غیر را نداریم.

   به امید سلامتی و شادی برای همه

 25. حماسه گفت:

  با سلام و عرض تشکر بابت اطلاعات مفیدتون .. بفرمائید که سفارش ماسک N99 به چه صورت هست؟ ممکنه قیمتش رو هم اعلام بفرمائید؟

  1. فضلعلی گفت:

   همراه گرامی، سلام

   با توجه به ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص توزیع ماسک های تنفسی، تولیدکنندگان برای فروش تنها می توانند به هیات امنای صرفه جویی ارزی مراجعه کنند. این ابلاغیه از لینک زیر قابل رویت است:

   ابلاغیه وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور در خصوص توزیع ماسک های تنفسی

   به امید سلامتی و روزی که ویروس کرونا ریشه کن شود

 26. صالحیان گفت:

  سلام
  برای ماسک دراگر کارتریج فیلتر دار معادل n99 یا بالاتر چی پیشنهاد میکنید

  1. فضلعلی گفت:

   صالحیان عزیز سلام
   متاسفانه ماسک های کارتریج دار جزء محصولات ماسک نانوپاک نیست

 27. بهار گفت:

  سلام وقت بخیر ماسک N99موجود دارین؟

  1. فضلعلی گفت:

   بهار عزیز سلام

   با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور و کمبود ماسک در بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان ها، وزارت بهداشت طی ابلاغیه ای به تمام تولیدکنندگان ماسک های تنفسی دستور اکید داده است که کلیه تولیدات خود را به صورت روزانه تحویل هیات امنای صرفه جویی ارزی کنند. بنابراین با کمال تاسف تا اطلاع ثانوی امکان فروش به غیر را نداریم.

   به امید سلامتی و شادی برای همه

 28. افسانه گفت:

  سلام. خسته نباشید. توی یکی از سوالات و پاسخ ها فرمودین که ماسک n99 از نظر کارایی و استاندارد با ffp3 یکی هستش؟؟؟؟؟؟؟
  من از شما ماسک ffp3 رو خریدم.. کاراییش با n99 فرقی نداره در مورد مقابله با کرونا؟؟؟

  1. فضلعلی گفت:

   افسانه عزیز سلام

   در حال حاضر دو استاندارد بین المللی وجود دارد که براساس آن ها میزان فیلتراسیون ماسک های تنفسی را اندازه گیری می کنند. این دو استاندارد در اروپا با حرف N و در آمریکا با حروف FFP شروع می شود. ماسک های N در دو مدل N95 و N99 عرضه می شوند و ماسک های سری FFP در سه مدل FFP1 ، FFP2 و FFP3. این استانداردها می گویند که هر ماسک چه مقدار می تواند ذرات بزرگتر از 0.3 میکرون را فیلتر کند.
   ماسک های N95 توانایی تصفیه 95% از آلاینده های موجود در هوا و ماسک های FFP2 توانایی تصفیه 94% از آلاینده های موجود در هوا را دارند. به همین صورت ماسک های N99 و FFP3 هر دو می توانند 99% از آلاینده های موجود در هوا را فیلتر کنند.

   با آرزوی سلامتی

 29. a.salehi.work گفت:

  با سلام و‌ وقت بخیر و‌ضمن خسته‌نباشید، این ماسک ها که به صورت محدود ارسال میشه N99 هستش یا FFP3?

  1. فضلعلی گفت:

   صالحی عزیز سلام

   ماسک هایی که عرضه شدند، N99 بودند اما در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز شدید کادر درمانی و ابلاغیه وزارت بهداشت، کلیه تولیدات مجموعه به صورت روزانه تحویه هیات امنای صرفه جویی ارزی می شود.

   با آرزوی سلامتی

 30. سمانه گفت:

  ماسک های ناتو ۹۹ را هر چند وقت یکبار باید تعویض کرد؟

  1. فضلعلی گفت:

   سمانه عزیز سلام

   اصولا ماسک های N95 و N99 کالاهای یکبار مصرف است که قابل شسشتو نیستند. از طرف دیگر ماسک های تنفسی قابلیت استفاده تا 8 ساعت را دارند که این عدد به میزان آلاینده های موجود در هوا بستگی دارد و ممکن است کمتر یا بیشتر شود.
   به طور کلی می توان گفت که برای استفاده های روزمره حدود 4 تا 7 روز قابلیت استفاده دارند.

   موفق باشید

 31. السا گفت:

  سلام چند سوال داشتم.
  در کل لحاض ماسک FFP3 بهتره یا n99؟
  فرق سوپاپ دار با ماسک عادی (FFP3)در برابر کرونا چیه؟
  ماسک FFP3 از ورود چند درصد الاینده و …. جلو گیری میکند؟
  اسپری های نانو ذرات نقره که انتی باکتریال هستند ایا میتوانند برای پاک سازی برخی مناطق برای جلوگیری از کرونا فایده داشته باشد؟ایا این اسپری هارا میفروشید؟

  1. فضلعلی گفت:

   السا عزیز سلام

   ماسک های FFP3 و N99 از لحاظ کارایی یکسان هستند و هر دو می توانند 99% از آلاینده های بزرگتر از 0.3 میکرون را فیلتر و تصفیه کنند.
   ماسک های سوپاپ دار به شما کمک می کند که هوای بازدم به راحتی از داخل ماسک خارج شود و داخل فضای ماسک گرما و بخار تولید نشود. برای محافظت در مقابل بیماری های تنفسی، شخص بیمار بهتر است که از ماسک های سوپاپ دار استفاده نکند، چرا که هوای بازدم او ممکن است آلوده باشد و این آلودگی بدون فیلتراسیون از ماسک خارج شود.
   اسپری های نانو ذرات نقره جزو تولیدات ما نمی باشد و در مورد آن ها اطلاعات چندانی نداریم.

   سلامت، شاداب و موفق باشید

 32. پارسا گفت:

  سلام
  ببخشید اول اینکه فرق ماسک ffp2و n95 چی هست؟
  و دوم اینکه برای کورونا ffp2 بهتره یا n95 ؟؟

  1. فضلعلی گفت:

   پارسا عزیز سلام

   FFP2 و N95 هر دو استانداردهایی هستند که بر اساس آن ها میزان فیلتراسیون ماسک های تنفسی را اندازه گیری می کنند. استاندارد N95 در آمریکا و استاندارد FFP2 در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد. ماسک هایی که استاندارد FFP2 را کسب کرده اند توانایی تصفیه 94% از آلاینده های بزرگتر از 0.3 میکرون را دارند. همچنین ماسک های N95 توانایی تصفیه 95% از آلاینده های با ابعاد بزرگتر از 0.3 میکرون را دارند.
   در مورد ویروس کرونا باید گفت که سازمان بهداشت جهانی ماسک های N95 را توصیه می کند. اما توجه داشته باشید که ابعاد ویروس کرونا کوچکتر از 0.3 میکرون است و اگر به تنهایی در هوا معلق باشد، می تواند از ماسک عبور کند. از طرف دیگر ویروس کرونا معمولا در ذرات بزاق حاصل از سرفه و عطسه و یا سطوح وجود دارد،؛ از اینرو چون ذرات بزاق بزرگتر از 0.3 میکرون هستند، توسط ماسک N95 فیلتر شده و نمی توانند از ماسک عبور کنند.

   به امید سلامتی و شادی برای همه

 33. حسن گفت:

  سپاسگزارم از مطالب خوب شما

 34. روشا گفت:

  سلام. معمولا یک ماسک چقدر طول عمر دارد؟ یعنی میشه از ماسک چند روز استفاده کرد؟

  1. فضلعلی گفت:

   روشا عزیز سلام

   ماسک یک کالای یکبار مصرف است و قابلیت شستشو ندارد.
   به صورت استاندارد 8 ساعت میتوان از ماسک استفاده کرد، البته بستگی به میزان آلودگی و مدتی که در فضای آلوده مورد استفاده قرار میگیرد دارد.
   در استفاده روزمره به طور میانگین حدود 4 روز الی 1 هفته قابل استفاده است.

   با آرزوی سلامتی برای شما و همراهان عزیزمان

 35. Poorya گفت:

  سلام
  خسته نباشین

  برای مقابله با کرونا کدوم ماسک مناسبه؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر خدمت شما
   مناسب ترین گزینه ماسک های N99 هست که با لایه نانو الیافی که دارند ذرات، ویروس ها، آلاینده ها و … تا ۳۰۰ نانومتر را جذب میکنند.

   همچنین قابل ذکر است که هرچند استفاده از ماسک با راندمان بالا برای پیشگیری از این ویروس توصیه میشود اما کافی نیست. سایر توصیه های پیشگیرانه دیگر که در مورد مقابله با این ویروس مطرح شده است را رعایت فرمایید.

   1. امیر احمدی گفت:

    سلام.توی همه ی کامنت ها شما ماسک n99 روپیشنهاد کردین ولی سازمان بهداشت جهانی گفته که این ماسک ها کارایی چندانی ندارن
    چون مرطوب میشن و چشم ها رو پوشش نمیدن حالا اگه خدایی نکرده این بیماری شیوع پیدا کرد اگه بخواییم یه ماسک تمام صورت بخریم چه ماسکی رو پیشنهاد میکنید.

    1. فضلعلی گفت:

     امیر عزیز سلام

     متاسفانه ماسک هایی که تمام صورت را پوشش می دهند جزو تولیدات نانوپاک نمی باشد.

     موفق و سلامت باشید

 36. امیر احمدی گفت:

  سلام.میخواستم ببینم برای بیماری های ویروسی خاص مثل همین کرونا ها اگر خدایی نکرده شیوع پیدا کنن کدوم یکی از این ماسک ها کاربرد دارند
  چون همش دارن میگن ماسک های معمولی از کنارش هوا عبور میکنه.مرطوب میشه و چشم ها رو پوشش نمیده؟؟؟

  1. فضلعلی گفت:

   امیر احمدی عزیز سلام

   در حال حاضر سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با ویروس کرونا، ماسک های N95 را توصیه کرده است.

 37. Elahe Hassanzadeh گفت:

  باعرض سلام لطفابفرمایید برای جلوگیری از کروناچه ماسکی بخریم واز کجا
  لطفا برای مشهد پاسخ دهید
  ممنونم

  1. فضلعلی گفت:

   الهه عزیز سلام

   به دلیل شرایط پیش آمده و نیاز جدی کادر درمان، ۱۰۰ درصد ظرفیت تولیدی مجموعه ماسک نانوپاک به صورت روزانه در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد.

   در مورد مراکز فروش ماسک های تنفسی در مشهد نیز اطلاعات چندانی نداریم.

   با آرزوی سلامتی برای همه

 38. امیر گفت:

  سلام برا پیشگیری از بیماری کرونا چ ماسکی مناسب می باشد ؟
  میشه ب جای n95از ffp3استفاده کرد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر خدمت شما
   مناسب ترین گزینه ماسک های N99 هست که با لایه نانو الیافی که دارند ذرات، ویروس ها، آلاینده ها و … تا ۳۰۰ نانومتر را جذب میکنند.

   همچنین قابل ذکر است که هرچند استفاده از ماسک با راندمان بالا برای پیشگیری از این ویروس توصیه میشود اما کافی نیست. سایر توصیه های پیشگیرانه دیگر که در مورد مقابله با این ویروس مطرح شده است را رعایت فرمایید.

   در مورد سوال دوم هم باید عرض کنم که FFP3 و N95 دو استاندارد متفاوت بوده که N95 به ماسک ها با راندمان جذب 95% و معادل با استاندارد FFP2 و N99 به ماسک ها با راندمان جذب 99% و معادل با استاندارد FFP3 گفته می شود؛ در مجموع استفاده از ماسک با راندمان بالاتر توصیه میشود.

 39. ماهان گفت:

  سلام برای عدم انتقال بیمارهای ویروسی کدوم ماسک خوبه؟؟؟

  1. فضلعلی گفت:

   ماهان عزیز سلام

   طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی ماسک های N95 توصیه می شوند.

   موفق و سلامت باشید

 40. احسان گفت:

  با سلام و خسته نباشید. جهت جلوگیری از ویروس کرونا چه نوع ماسکی باید استفاده گردد. طفا اگر توضیح علمی دارد بفرمایید ممنون میشم

  1. فضلعلی گفت:

   احسان عزیز سلام

   سازمان بهداشت جهانی استفاده از ماسک های N95 را توصیه کرده است که توانایی فیلتراسیون 95% از آلاینده های بزرگتر از 0.3 میکرون را دارد. البته توجه داشته باشید که ابعاد این ویروی از 0.3 میکرون کوچکتر است اما از طرفی ماسک های N95 می توانند ذرات درون بزاق که آلوده به ویروس هستند را فیلتر کنند. این ذرات هنگام عطسه و سرفه فرد بیمار از طریق بزاق دهان و مایع های تنفسی در هوا پخش می شوند.

   با آرزوی سلامتی برای همه

 41. محمد صادق امین گفت:

  سلام وقت بخیر.ماسک مناسب جهت پیشگیری از کرونا ویروس کدام نوع می باشد؟سپاسگزارم

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر خدمت شما
   مناسب ترین گزینه ماسک های N99 هست که با لایه نانو الیافی که دارند ذرات، ویروس ها، آلاینده ها و … تا ۳۰۰ نانومتر را جذب میکنند.

   همچنین قابل ذکر است که هرچند استفاده از ماسک با راندمان بالا برای پیشگیری از این ویروس توصیه میشود اما کافی نیست. سایر توصیه های پیشگیرانه دیگر که در مورد مقابله با این ویروس مطرح شده است را رعایت فرمایید.

 42. سکینه گفت:

  با سلام
  برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا استفاده از چه نوع ماسکی پیشنهاد می شود؟
  با سپاس فراوان

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر خدمت شما
   مناسب ترین گزینه ماسک های N99 هست که با لایه نانو الیافی که دارند ذرات، ویروس ها، آلاینده ها و … تا 300 نانومتر را جذب میکنند.

   همچنین قابل ذکر است که هرچند استفاده از ماسک با راندمان بالا برای پیشگیری از این ویروس توصیه میشود اما کافی نیست. سایر توصیه های پیشگیرانه دیگر که در مورد مقابله با این ویروس مطرح شده است را رعایت فرمایید.

 43. Mt گفت:

  باسلام. برای بیماری های ویروسی و برای بیمارستان چه مدل ماسکی با چه مشخصاتی خوبه؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر خدمت شما
   مناسب ترین گزینه برای شما ماسک های N99 هست که با لایه نانو الیافی که دارند ذرات، ویروس ها، آلاینده ها و … تا ۳۰۰ نانومتر را جذب میکنند.

   ماسک های مصارف عمومی

 44. مصطفی گفت:

  با سلام
  ماسک مناسب برای کنار کوره های کک سازی، با مصرف زغالسنگ که حاوی مقادیری گاز so2 و no هستش چی هست؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  ماسک سوپاپ دار ffp3 میشه استفاده کرد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بهتر است از ماسک های کارتریج دار استفاده شود.
   همچنین ماسک کربن اکتیو سوپاپدار FFP3 و ماسک کربن اکتیو کاسه ای FFP3 ممکن است تا حدودی نیاز شما را برطرف سازد.

   1. حمیدرضا گفت:

    با سلام برای پیشگیری از کروناویروس کدوم ماسک رو پیشنهاد میکنید؟

    1. مدیر سایت گفت:

     با سلام و وقت بخیر خدمت شما
     مناسب ترین گزینه ماسک های N99 یا FFP3 هست که با لایه نانو الیافی که دارند ذرات، ویروس ها، آلاینده ها و … تا ۳۰۰ نانومتر را جذب میکنند.

     همچنین قابل ذکر است که هرچند استفاده از ماسک با راندمان بالا برای پیشگیری از این ویروس توصیه میشود اما کافی نیست. سایر توصیه های پیشگیرانه دیگر که در مورد مقابله با این ویروس مطرح شده است را رعایت فرمایید.

 45. امیر علی عزیز ی گفت:

  با عرض سلام و احترام ببخشید برای آلاینده های ناشی از پرس و حرارت لاستیک چه ماسکی پیشنهاد می کنید.

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   ماسک های FFP3 با لایه کربن پیشنهاد میشود.
   ماسک کربن اکتیو سوپاپدار FFP3 و ماسک کربن اکتیو کاسه ای FFP3

 46. خانم حسینی گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر ببخشید برای آلاینده ها ی ناشی از پرس وحرارت لاستیک چه ماسکی پیشنهاد می کنید؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   ماسک های FFP3 با لایه کربن پیشنهاد میشود.
   ماسک کربن اکتیو سوپاپدار FFP3 و ماسک کربن اکتیو کاسه ای FFP3

 47. امیرحسین گفت:

  باسلام برای ابکاری گالوانیزه چه نوع ماسکی استفاده کنم .

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بهتر است از ماسک های کارتریج دار استفاده شود.
   همچنین ماسک کربن اکتیو سوپاپدار FFP3 و ماسک کربن اکتیو کاسه ای FFP3 ممکن است تا حدودی نیاز شما را برطرف سازد.

 48. قاسمی گفت:

  باسلام
  کسی که در منزل بیمارسل ریوی دارد هم خانه ایهایش باید چه کلاسی از ماسک استفادا کنند؟
  FFP2 مناسب هست

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بهتر است از ماسک های N99 استفاه شود که بیشترین راندمان را دارند.

 49. فاطمه محمدی گفت:

  بنده به عنوان مسوول فنی کارگاه تولید نان مشغول فعالیتم که با ذرات معلق آرد سروکار دارم
  دقیقا چه ماسکی استفاده کنم؟
  باسپاس

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   ماسک FFP3 سوپاپ‌دار برای استفاده شما مناسب هست.

   1. فاطمه محمدی گفت:

    سلام مجدد
    ببخشید
    با توجه به توصیه شما آیا ماسک قابل شستشو هم برای مورد بنده هست؟
    ضمنا کار سوپاپ در ماسک دقیقا چی هست؟
    با سپای

    1. مدیر سایت گفت:

     با سلام و وفت بخیر
     در نظر داشته باشید هیچ ماسک استانداردی قابل شستشو نیست.
     همچنین وظیفه سوپاپ در ماسک های سوپاپ دار خارج کردن بازدم از ماسک هست و کمک میکنه در هنگام استفاده از ماسک راحت تر نفس بکشید.

 50. فاطمه گفت:

  سلام من در بخش شیمی درمانی کار میکنم چه ماسکی مناسب محیط کار من هست ؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   ماسک های N99 با راندمان جذب 99% برای محیطی که هستید مناسب هست.
   ماسک تنفسی سوپاپ‌دار بزرگسال

 51. فهیمه گفت:

  سلام وقت بخیر من با لعاب کار میکنم وهم پودرها حین کار در هوا معلق میشن وهم هنگام کار با کوره گازهایی از مواد متصاعد میشه.بهترین ماسک پیسنهادی شما چیه؟ماسک های تک فیلتر تایوانی رو دارم

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   یکی از دو مدل ماسک FFP3 سوپاپدار کربنی برای استفاده شما مناسب است.
   ماسک FFP3 کربن اکتیو سوپاپ‌دار – بسته ۱۵ عددی
   ماسک FFP3 کربن اکتیو کاسه‌ای

 52. یزدانی گفت:

  یکجا گفتید ffp3 و یکجای دیگه گفتید n99 برای آلودگی الان تهران مناسب هستند…لطفا تفاوت این دوتا رو بگید؟
  و اینکه چرا موجودی ندارید هیچی؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   N99 و FFP3 دو استاندارد معادل هم و هر دو دارای لایه نانو الیاف هستند که ذرات کوچکتر از 2.5 میکرون تا 300 نانومتر رو جذب میکنند.
   به دلیل تقاضای بالا برای ماسک موجودی تمام شده بود، در حال حاضر آماده فروش هست.

 53. شهرام گفت:

  سلام
  N95 (Niosh) برای هوای تهران مناسبه؟
  چون بیشتر مربوط به P.M 2.5 تا 10 برای تهران

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   بسیاری از ذرات کوچک تر از 2.5 میکرون هستن و توسط ماسک های N95 جذب نمیشن
   بهتره از ماسک های N99 که توانایی جذب ذرات کوچک تر از 2.5 میکرون رو دارن استفاده فرمایید.

 54. عماد گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  آیا ماسک های کربن فعال قابلیت شست و شو هم دارند یا خیر؟حدودا یه ماسک رو چند وقت میشه استفاده کرد؟

  1. مدیر سایت گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   هیچ کدوم از ماسک ها قابلیت شستشو ندارن.
   ماسک یک کالای یکبار مصرف هست و مدت استفاده به میزان آلودگی و تعداد دفعاتی که استفاده میکنین بستگی داره.
   به صورت استاندارد 8 ساعت میتونین استفاده کنین ولی در صورت عدم استفاده مداوم حدودا بین 4 روز الی 1 هفته قابل استفاده هست.

 55. بهمنی گفت:

  برای هوای الوده وناسالم تهران چه نوع ماسکی مناسب است

  1. مدیر سایت گفت:

   مدل های مصارف عمومی که در حال حاضر شامل تمام مدل های مصارف عمومی نانو پاک میشه و همچنین مدل های FFP3 مصارف صنعتی که راندمان 99% رو دارن مناسب هستند.

 56. صنعت و هنر تجسم گفت:

  ممنون از شما

  1. محمدرضا یونسی گفت:

   ممنون از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *